2005 RCSL CHAMPIONSHIP AWARDS

Scholarship Winners
Scholarship Winners
Will Cannon $500
Eric Shumacher $500
Jessica Bradshaw $500
Gracie Williams $500
Sean Scott $1000
Ricky Myers $1500
8 & Under Girls
8 & Under Girls
High Point -Meghan Haila (JCP)
1st Runner Up - Amelia Hartje (DESC)
2nd Runner Up - Mallory Abercrombie (DESC)
3rd Runner Up - Ellen Garcia (JCP)
4th Runner Up - Maggie Roebuck (TFS)
8 & Under Boys
8 & Under Boys
High Point - Caeleb Dressel (SPAC)
1st Runner Up -Michael Fonteno (JCA)
2nd Runner Up - Josh Costa (FFST)
3rd Runner Up -Michael Roesler (FFST)
4th Runner Up - Parker Andrews(PVST)
10 and Under Girls
10 & Under Girls
High Point - Hannah Schaefer (QHST)
1st Runner Up - Virginia Skinner (SJCC)
2nd Runner Up - Savannah Fernandez (QHST)
3rd Runner Up - Aulea James (SPAC)
4th Runner Up - Kelsey Jenkins (PVST)
10 and Under Boys
10 & Under Boys
High Point - Ryan Murphy (QHST)
1st Runner Up - Ian Apple (SJCC)
2nd Runner Up - Matthew Walker (JCP)
3rd Runner Up - Stuart Jamieson (SPAC)
4th Runner Up - William Zirzow (SPAC)
11-12 Girls
11-12 Girls
High Point - Megan Fonteno (JCA)
1st Runner Up - Alayna Erhard (PVST)
2nd Runner Up - Ellie Skinner (SJCC)
3rd Runner Up - Nelle Glasser (SAC)
4th Runner Up - Heather Coutts (JCA)
11-12 Boys
11-12 Boys
High Point - Chris Adalia (CLST)
1st Runner Up - William Hartje (DESC)
2nd Runner Up - Blake Ehlers (SAC)
3rd Runner Up - Blair Schiller (JCA)
4th Runner Up - Brian Harrington (ASC)
4th Runner Up - Timmy Romano (DESC)
13 - 14 Girls
13-14 Girls
High Point - Jessica Eccher (JCA)
1st Runner Up - Shannon Blizzard (USA)
2nd Runner Up - Kristin Gerkens (QHST)
3rd Runner Up - Brittany Schnorr (SAC)
4th Runner Up - Katie Wimberly (SJCC)
13 - 14 Boys
13-14 Boys
High Point - Raymond De Padua (CLST)
1st Runner Up - Lance Prior (JCP)
2nd Runner Up - Theodore Strom (SAC)
3rd Runner Up - Charles Carillon (JCP)
4th Runner Up - Matthew Schlytter (QHST)
15 - 16 Girls
15-16 Girls
High Point - Elisabeth Torres (SPAC)
1st Runner Up - Mary Alice Anderson (DESC)
2nd Runner Up - Elizabeth Hartman (SAC)
3rd Runner Up - Cassie Craddock (BMST)
4th Runner Up - Kristin Otterson (TYC)
15 - 16 Boys
15-16 Boys
High Point - Justin Leemis (SAC)
1st Runner Up - Dane Gullakson (SAC)
2nd Runner Up - Scott Gunter (SAC)
3rd Runner Up - Spencer Rausch (SAC)
4th Runner Up - Will Overton (TYC)
17 - 18 Girls
17-18 Girls
High Point - Rachel Sale (SAC)
1st Runner Up - Denise Gunter (SAC)
2nd Runner Up - Lauren Parrish (USA)
3rd Runner Up - Lauren Petit (JCA)
4th Runner Up - Meghan Harris (SPAC)
17 - 18 Boys
17-18 Boys
High Point - John Long (DESC)
1st Runner Up - Nicholas Basford (SAC)
1st Runner Up - Harrison Brown (SAC)
3rd Runner Up - Zach DeVault (SAC)
4th Runner Up - Stephen Ferry (SAC)
BaymeBaymeadows Swim Team Award
Baymeadows Swim Team Award
Jewish Community Alliance Team Award
Jewish Community Alliance Team Award
3rd Place San Jose Country Club
San Jose Country Club Team Award
2nd Place - Queens Harbour
Queens Harbor Team Award
1st Place - Southside Athletic Club
1st Place Southside Athletic Club
John Carraway (SAC)
John Carraway - Southside Athletic Club