2008 RCSL CHAMPIONSHIP AWARDS
*not pictured

2008 RCSL Scholarship Winners
Scholarship Winners
Amanda Corbin (MPST) $1000
Brittant Schnorr (DST) $500
Kristian Barnhart (FFST) $500
Megan Harvey (BMST) $500
Daniel Adams (AWST) $500
Abby Bull (JCA) $1500
8 & Under Girls
8 & Under Girls
High Point - Gracie Davis (SPAC)
1st Runner Up - Abigail Wilder (JCP)
2nd Runner Up - Eleanor Pollitt (JCP)
3rd Runner Up - Lauren Trummel (JCP)
4th Runner Up - Emily Rice (SJCC)
8 & Under Boys
8 & Under Boys
High Point - Kenny Gore (BMST)
1st Runner Up- Andrew Sugishita (JCA)
1st Runner Up- Jack Munoz (PVST)
3rd Runner Up - Jake Adcock (DSC)
4th Runner Up - Timmy Gildersleeve (BMST)
9-10 Girls
9-10 Girls
High Point - Amelia Hartje (EFST)
1st Runner Up - Kasey Schmidt (DSC)
2nd Runner Up - Sherridon Dressel (SPAC)
3rd Runner Up - Lauren Johnson (MPST)
4th Runner Up - Megan Watkins (BMST)
9-10 Boys
9-10 Boys
High Point - Dakota Mahaffey (SPAC)
1st Runner Up - Tyler Rice (SJCC)
2nd Runner Up - Grady Heath (SPAC)
3rd Runner Up - Kurtis Gavin (SJCC)
4th Runner Up - Travis Knight (SPAC)
4th Runner Up - Joel Panchak (WST)

11-12 Girls
11-12 Girls
High Point - Ashley Neidigh (EAJ)
1st Runner Up - Ali Talwar (SJCC) *
2nd Runner Up - Salem Peacock (SJCC)
2nd Runner Up - Caitlyn Johnson (MPST)
4th Runner Up - Elizabeth Pogrebniak (SJCC) *
11-12 Boys
11-12 Boys
High Point - Caeleb Dressel (SPAC)
1st Runner Up - Michael Fonteno (JCP)
2nd Runner Up - Panchak, Jonathan (WST)
3rd Runner Up - Josh Reeve (TFS) *
3rd Runner Up - Jack Melville (SJCC)
13-14 Girls
13-14 Girls
High Point -Kaitlyn Dressel (SPAC)
1st Runner Up - Jaimee Gillmore (EAJ)
2nd Runner Up - Jessica Rocheleau (JCP)
3rd Runner Up - Leslie Flanders (SJCC)
4th Runner Up - Lindsay Marshall (SPAC)
13-14 Boys
13-14 Boys
High Point - Ian Apple (SJCC)
1st Runner Up - Matthew Guthart (JCA)
2nd Runner Up - Stuart Jamieson (SPAC)
3rd Runner Up - John Kauffman (EFST)
4th Runner Up - Bobby Yarborough (ASC)
15-16 Girls
15-16 Girls
High Point - Megan Fonteno (JCP)
1st Runner Up - Ellie Skinner (SJCC)
2nd Runner Up - Megan Lumley (AWST)
3rd Runner Up - Alayna Erhard (PVST)
4th Runner Up - Allison Shaffer (FFST) *
15-16 Boys
15-16 Boys
High Point - Timmy Romano (EFST)
1st Runner Up - William Hartje (EFST)
2nd Runner Up - Zach Lowe (JCP)
3rd Runner Up - Zach Edwards (SJCC)
4th Runner Up - Tyler Ratzlaff (SPAC)
17-18 Girls
17-18 Girls
High Point - Cassie Craddock (BMST)
1st Runner Up - Elle Sullivan (TYC)
2nd Runner Up - Codi Blair (BMST)
3rd Runner Up - Jennifer Fountain (JCP) *
4th Runner Up - Morgan Harrell (ASC) *
17-18 Boys
17-18 Boys
High Point - Chad Wimberly (MPST)
High Point - William Myers (TYC)
2nd Runner Up - Scott Sweeten (PVST)
3rd Runner Up - Brendan Love (MPST)
4th Runner Up - Ryan Thompson (BMST)

1st Place
San Jose Country Club

SJCC

2nd Place
Spartan Aquatic Club

SPAC
3rd Place
Julington Creek Piranhas