2013 RCSL CHAMPIONSHIP AWARDS
*not pictured
- Pictured Right to Left -

Joey Davis Scholarship
Joey Davis Scholarship
Bradley Stamper (JCP) $ 500
Scholarship Winners
Scholarship Recipients
Bradley Stamper (JCP) $500
Nick Karnes (BAC) $500
Kai Yu Tsai (BMST) $500
Christine Grimmig (RHST) $750
Emily Harvey (BMST) $750
Rebecca Van Gyseghem (RHST) $1500
George Abraham (FFST) $2000


8 & Under Girls
8 & Under Girls
High Point -Chloe Lazaraton (SJCC)
1st Runner Up - Kat Neal (BAC)
2nd Runner Up - Gwyneth Sturm (BMST)
3rd Runner Up - Carly Davey (BAC)
4th Runner Up -Ann Wohlgemuth (BAC)

8 & Under Boys
8 & Under Boys
High Point - Will Fleck (SJCC)
1st Runner Up - Ralph Weakland IV (EAJ)
2nd Runner Up - Marcus Metcalf (BAC)
3rd Runner Up - Barrie Snyder (ASC)
4th Runner Up - Jeb Brownell (DST)

9-10 Girls
9-10 Girls
High Point - Tanner Thompson (PVST)
1st Runner Up - Haynes Grant (TYC)
2nd Runner Up - Emma Howell (JCP)
2nd Runner Up - *Khaleah Kitchen (EAJ)
4th Runner Up - Elysia Addison (RHST)

9-10 Boys
9-10 Boys
High Point - Sam Florey (BAC)
1st Runner Up - *Jace Crawford (EAJ)
2nd Runner Up - Scott Haney (PVST)
3rd Runner Up - Ansen Meyer (BMST)
4th Runner Up - Caden Staggard (DST)

11-12 Girls
11-12 Girls
High Point - Nicole Sowell (JCP)
High Point - Katherine Baker (PVST)
2nd Runner Up - Taylor Radcliffe (TFS)
3rd Runner Up - Lindsay Monger (SJCC)
3rd Runner Up - Emily Pritchard (BAC)

11-12 Boys
11-12 Boys
High Point - Jackson Skigen (WST)
1st Runner Up - Noah Emerson (FFST)
2nd Runner Up - Jackson Kirk (SJCC)
2nd Runner Up - Ian Belle (AWST)
4th Runner Up - Nicholas Talyanker (JCP)
4th Runner Up - Brandon Burkett (JCP)

13-14 Girls
13-14 Girls
High Point - Grace Matchett (BAC)
1st Runner Up - Anisa Vashi (WST)
2nd Runner Up - Alexis Durlacher (EAJ)
3rd Runner Up - Eli Kennon (AWST)
4th Runner Up - Carmen Watson (TFS)

13-14 Boys
13-14 Boys
High Point - Ryan Buczkowski (JCP)
1st Runner Up - Jake Florey (BAC)
2nd Runner Up - Tate Callahan (WST)
3rd Runner Up - Kurtis Gavin (SJCC)
3rd Runner Up - Cameron Sistare (JCP)

15-16 Girls
15-16 Girls
High Point - Sara Knight (BAC)
1st Runner Up - Caylin Hirapara (WST)
2nd Runner Up - Lauren Dunn (BMST)
3rd Runner Up - Bethany Kendrick (EAJ)
3rd Runner Up - Kaitlin Ang (AWST)

15-16 Boys
15-16 Boys
High Point - Andrew Reichenbach (RHST)
1st Runner Up - Michael Metcalf (BAC)
2nd Runner Up -Kevin Bohr (BMST)
2nd Runner Up - Philip Long (JCP)
4th Runner Up - Tristan Burroughs (WST)

17-18 Girls
17-18 Girls
High Point - Chandler Soapes (SJCC)
1st Runner Up - Corinne Priest (TFS)
2nd Runner Up - Kourtney Gavin (SJCC)
3rd Runner Up - Leslie Flanders (SJCC)
4th Runner Up - Tori Thompson (PVST)

17-18 Boys
17-18 Boys
High Point - Ian Apple (SJCC)
1st Runner Up - Brad Stamper (JCP)
2nd Runner Up - Peyton Hull (DST)
3rd Runner Up - Kaleb Wolfe (JCA)
4th Runner Up - Evan Caltrider (BAC)

1st Place - Beaches Aquatic Club
BAC 1ST PLACE

2nd Place - San Jose Country Club
San Jose Country Club
3rd Place - Wahoos Swim Team